•              prosperita

 •           pevné zdraví
 •                   uznání

 •   blízcí přátelé
 •   spokojenost v zaměstnání
 •                  štěstí

 •          šťastné děti

 •                    krásná zahrada

 •                  cíle do budoucna

 •                 radost

 •     harmonické partnerství

 • krásný domov

 •       láska

 • spokojená rodina


On-line poradna

Zde si mne můžete vyzpovídat

 

Komentáře   

 
+2 # Jana 2012-05-21 21:04
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, čemu dát přednost - zda metodě ba zhai, či pakua, (zaroven letici hvezdu) pokud se vylučují v 1 sektoru?př. Sever(voda)kuch yně, zároveň Lia Sha=voda. Klasicky bych S podporila vodou, ale tady bych zesilala vliv Lia Sha. Cim se ridit? Jake materialy a barvy v teto kuchyni volit, na co si davat pozor? Zaroven mi vychazi na V, kde je vchod do bytu, Wu Kwei-takze ohen vyprazdnim drevem? A jak se orientovat v číslech podle letící hvězdy? Jaké jsou tam souvstažnosti mezi čísly a jak s nimi nakládám? Dekuji Vam velmi za pomoc! S pozdravem Jana
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # Ivona 2012-05-29 20:44
Dobrý den Jani,
Váš dotaz už je pokročilé Feng-Shui, které se takto na dálku hůře hodnotí. Pokud jste začátečník, tak bych určitě doporučila použít metodu Pa-kua, která je základním pilířem dobrého Feng-Shui a postupně bych dolaďovala. Ale když už jste Ba-Zhai aplikovala, není špatné, že je Lia Sha zrovna v kuchyni, a ne třeba někde v ložnici nebo obýváku. V kuchyni totiž máme většinou zastoupeny všechny prvky, což je přínosem. Oheň v podobě sporáku, voda ve dřezu, kovová je baterie a nádobí, zemi nám zde zastupuje dlažba nebo obklad. Teď už si jen dát pozor, abychom sem dostali to potřebné dřevo, které nám zkrotí nezbedníka Lia Sha :-). To můžete řešit dřevěnou linkou, pracovní deskou nebo rostlinami. Je to o jednoduchosti a harmonii a určitě bych doporučila teplé odstíny.
Co se týče té chodby, tak Wu Kwei léčíme zemí. Dřevem byste oheň jen podpořila.
Pozvěte na pomoc svoji intuici a vše se určitě zdaří.
Hodně štěstí Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Stanka 2012-07-16 20:21
Dobrý den, na internetu jsem narazila na Vaše stránky, které mě zaujaly. Měla bych zájem o poradenství ohledně Feng Shui. Chtěla bych Vás poprosit zda by bylo možné poradenství formou e-mailu. Jedná se mi o sladění barev v kuchyni, která je propojena s jídelnou a drobnou chodbou. Prosím o informaci kolik by stála konzultace přes e-mail. Děkuji moc za odpověď Pohlová S
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Ivona 2012-07-17 10:36
Dobrý den Stáni (snad jsem to dobře rozklíčovala z adresy :-))) ),

děkuji za Váš zájem o konzultaci se mnou. E-mailová konzultace je
samozřejmě možná. Je k ní potřeba dodat nákres *půdorysu domu* (e-mailem
nebo poštou), s tím, že jsou vyznačeny vchodové dveře i ostatní dveře,
okna, místnosti a hlavní zařizovací předměty (kamna, stůl, nábytek,
ev.sedačka). Nemusí to být projekt, stačí ručně vytvořený nákres, který
odpovídá situaci, abych mohla aplikovat Pa-kua a provést rozbor podle pěti
prvků. Bez toho by nebylo aplikováno správné Feng-Shui.

Cena konzultace týkající se barev, materiálových doporučení a ev.vyznačení
problémových míst je 1000,-

Pokud byste ještě k tomu chtěla stanovení Ming-Kwa jednotlivých obyvatel
domu je to + 600,-. Tento rozbor Vám může posloužit k tomu, že budete vědět
vhodné směry a sektory pro umístění postelí, směrování při práci, posazení
u jídelního stolu a třeba i pro harmonizaci mezi jednotlivými osobami. Může
také pomoci při stanovení barev pro Váš jídelní prostor.


Přeji Vám krásné letní dny a těším se na odpověď
Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Renata SATRANSKA 2012-10-25 09:58
Me cislo kua je 5, jsem tedy 8- zeme. Kuchyn v me polovine dvojdomku je na SZ a S s oknem na Z. Navazuje koupelna-S,SV s malym okynkem na WC, ktere je na SV s oknem na V .Tam miri bohuzel i muj dobry smer- vlastni ja. Zavreny poklop u toalety povazuji za samozrejmost. Ktere tony a doplnky mi doporucite? Predem dekuji a preji krasny podzim. Renata
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivona 2012-10-25 21:47
Dobrý večer Renatko,
děkuji za Váš dotaz. Chtěla bych si ještě ujasnit pár věcí

1. ve které ze jmenovaných místností řešíte barvy ( předpokládám, že asi kuchyň)
2. jestli to dobře chápu je to okénko spojovací mezi místnostmi koupelna a WC
3. jste západní skupina, tak předpokládám, že tím pozitivním směrem míníte SV
4. co je u stěny v kuchyni (zařizovací předměty), která sousedí s koupelnou
5. zda dveře do koupelny vedou z kuchyně

Zdravím a přeji hezký večer Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Renata SATRANSKA 2012-10-28 21:11
Pani Ivonko, dekuji za reakci na muj dotaz. Momentalne zarizuji koupelnu a WC, potom prijde na radu i kuchyn. Okenko je male mezi luxfery a vede z koup.skutecne na WC. Z WC je pak vetsi vyklapeci na vychodni stranu do zahrady. Z vychodu a zahrady je take vchod do domu, K Vasi otazce-u kuchynske hlavni steny - severni- bude do budoucna varny panel, kuch.linka i drez, samozrejme ne vedle sebe. Dvere do koupelny jsou z kuchyne hned u linky. Na stene vedle dveri je prostor pro lednici a vedle ni jsou dalsi dvere, krerymi se do kuchyne vchazi z chodby. Tesim se na Vasi odpoved a radu, predem dekuji s pranim hezkeho vecera. Renata
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Ivona 2012-11-01 18:42
Dobrý večer Renatko.
Podle mého vnímání prostoru a barev bych na základě poskytnutých informací doporučila pro kuchyň, která je pravděpodobně z větší části v oblasti kovu, kombinaci bílé barvy s nějakým zemitým odstínem. Volila bych béžovou (je velice elegantní) nebo nějaký teplý odstín žluté, ev.oranžové na nějakou menší plochu. Klidně bych tyto barvy nakombinovala. Kuchyň by měla působit světle a vzdušně. Dejte si ale pozor, aby žádná z barev nebyla ohnivá. Podporu ohně Vám zde zajišťuje už sporák.
Koupelnu máte v ideálním prostoru na severu, kde proudí energie vody, tolik typické právě pro koupelnu. Barvy zde by měly být voleny takové, které budou navozovat pocit čistoty. Žádné křiklavé nebo příliš jasné. Vhodné budou světlé odstíny modré, zelené a bílá. Hezky zde působí i stěna ve světle šedé barvě.
Přeji Vám hezký večer a hodně štěstí při volbě vhodných odstínů.
Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # Monika 2012-11-05 23:05
Dobrý den, nevím jestli můj dotaz směřuji správně. Máme doma staršího kocoura a ten spává pravidelně na stejných místech, slyšela jsem, že kočky lehávají na špatných zónach. V poslední době, ale náš kocour začal lehat přededveřmi pokoje našeho dědy a občas si lehá i uvnitř v jeho pokoji. Nikdy k dědovi sám nechodil, protože děda není zrovna milovník koček. Zajímalo by mě jestli to může něco znamenat např. ohledně zdravotního stavu apod. Děkuji za radu Monika
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # ivona 2012-11-06 11:06
Dobrý den Moniko,
příčin chování vašeho kocoura může být určitě více. Jedním z nich opravdu může být skutečnost, že kočka dokáže vyhledávat a nasávat negativní energie z člověka i z okolí. Díky kladnému náboji své srsti, zachytává z okolního prostředí náboj negativní. Pokud si lehá na konkrétní místo, zřejmě to ukazuje na nějaký negativní vliv z podloží nebo na patogenní zónu. V případě, že lehá přímo k některé části těla, mohlo by se jednat o nějakou nerovnováhu ve zdravotním stavu. Určitě to není dogma, ale pozornost bych tomu věnovala a nějak se podle toho zařídila. Jak? Tak to už pak záleží na vašich preferencích.

PS: a nebo prostě chce být kocourek ve společnosti zralého člověka :-)

Vám i dědečkovi přeji hodně zdraví
Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Janka 2012-11-13 16:32
Dobrý den,

koupili jsme s manželem domek a řeším, jakým způsobem natočit manželskou postel. Moje číslo Ming kua je 4, manželovo 2. Ložnice se nachází v oblasti SZ - Z s okny na Z a SZ a dveřmi v oblasti S. Nějak jsem se do toho zamotala a připadá mi to neřešitelné.
Předem děkuji za odpověď
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivona 2012-11-13 18:01
Dobrý večer,
umístění postelí se zdá být někdy opravdu neřešitelný oříšek. Radím, abyste si to moc nekomplikovala.
Dejte na intuici. Prozkoumejte, ve kterém místě byste se v posteli nejlépe cítili. Měli byste vidět na dveře a neměli byste spát v energetickém průvanu oken a dveří.
Ve Vašem případě, kdy jste každý jiná skupina, budete muset přistoupit ke kompromisu, kdy jeden bude ve spánku nasměrován ve svém nevýhodném směru. Je to poměrně častá situace, která má svá obecná doporučení. Partner, který leží ve svém nevýhodném směru, by měl využívat co nejvíce možností prospěšného směrování během dne. Na lůžku by měl spát na vzdálenější straně ode dveří. Pokud je vztah partnerů harmonický, tak dochází během spánku k vzájemnému nabíjení a sjednocování energetických polí.
Pokud jsem zadání dobře pochopila, tak máte pravděpodobně dvě možnosti. Směrování hlavy k jihu(ev.jihozáp adu ??) nebo k východu(ev.jiho východu ??). Přičemž hlava na jih vyčerpává esenci ledvin a neměla by tam směrovat příliš dlouho.
Pokud je to možné, doporučovala bych směr k východu. Mám zpětnou vazbu, že vesměs lidem vyhovuje stejně jako hlava na sever.

Přeji hodně štěstí
Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Helena 2012-11-21 10:50
Dobry den, chceme si do baracku poridit krb,do obyvaku. a ted jen zjistit kam...:-) obyvaci pokoj je ctverec 4,5 x 4,5 m a je situovan na severozapad. mysleli jsme si,ze bychom prave meli krb na zapadni strane,a tim by nam vysel dle vstupu do rohu partnerstvi ci pratel,anebo do prostred te steny? Dekuji mnohokrat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivona 2012-11-27 19:56
Dobrý večer Helenko,
na základě upřesnění situace bych určitě doporučovala krb v sektoru slávy, jejíž oblast odpovídá energii ohně, což je uprostřed stěny vlevo od sektoru partnerství.
V rohu partnerství by také mohl být, jelikož zde podpoří energii země. Krb zde umístěný bude však vyžadovat pečlivou údržbu. Pravidelné odstraňování popelu, čistění krbových dvířek a udržování pořádku bude více než nutné, aby se udržela harmonie v partnerských vztazích.
Na stěnu vpravo od rohu partnerství (oblast kovu) už krb nedoporučuji, protože by zde nastávala kolize prvku ohně a kovu.
V každém případě je ještě potřeba zvážit umístění sedací soupravy, aby bylo vidět na hořící oheň.

Stavbu krbu Vám schvaluji a přeji hodně štěstí
Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Elena 2013-03-01 14:16
Dobrý den,
chtěla bych poradit, naše ložnice je situovaná na jih. Po vstupu do ložnice s chodby, máme hned na protější stěně okno-na jih. Naši postel máme situovanou tak, že čelo postele máme mírně bokem, ale vlastně pod oknem a nohy máme ke dveřím. Postel je vlatně přímo mezi dveřmi na chodbu, které jsou na sever a oknem, které je na jih. Tudíž naše hlavy jsou na jih, nohy na sever. Je to správné či nikoli? Já jsme narozená 18.12.1970 a přítel 23.10.1971, dá se určit dle našich dat narození, nejpříznivější světové strany? Díky moc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivona 2013-03-01 18:39
Dobrý den paní Eleno,
na základě popsané situace máte ve Vaší ložnici hned více nepříznivých okolností, které by bylo vhodné nějak eliminovat.
1. Poloha lůžka mezi oknem a dveřmi je pro spánek velmi rušivá. Ležíte totiž v energetickém průvanu oken a dveří. Pokud nelze umístit postel jinak, pak doporučuji na okno těžký závěs, který je nutné před spánkem striktně zatahovat.
2. Podle Feng-shui byste neměli ležet v posteli nohama směrem ke dveřím. Terminologie toto nasměrování nazývá polohou mrtvého. Pokud to nejde jinak, doporučuji pelest u nohou nebo paraván.
3. Směrování hlavy ve spánku na Jih se také moc nedoporučuje (i když spousta lidí tak leží). Hlavně je to nevýhodná poloha pro Vašeho partnera, který má Ming Kwa 2, což je západní skupina a jeho směry jsou JZ, Z, SZ a SV. Vaše směry jsou pak všechny ostatní, protože jste východní skupina s Ming Kwa 3.

Doporučuje se spát ve směru partnera, na kterého jsou v kladeny větší nároky (jak fyzické, tak psychické)

Pokud byste měli možnost přemístit postel na jiné místo, tak to určitě doporučuji.

S pozdravem Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Zuzana H. 2013-06-06 04:21
Dobry den, prosim o radu kde je podle feng shui spravne sektor lasky v loznici? Informace na internetu jsou velice rozdilne. Nekde pisou ze je to po prave strane ode dveri do loznice (tam mam skrin, jedna znama mi rikala ze to neni dobre), jinde pisou ze je to nejvzdalenejsi pravy roh od vstupu do dveri loznice. Jak mam spravne posilnit tento sektor? Koupila jsem si mandalinske kacice a mam je na toaletnim stolku v tom nejvzdalenejsim rohu. Muze byt v sektoru partnerstvi skrin nebo komoda, pripadne toaletni stolek?
Dakuji za radu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Ivona 2013-06-06 09:34
Dobrý den paní Zuzano,
správná interpretace je nejvzdálenější pravý roh od vstupu do místnosti. Tento roh posílí veškeré párové předměty symbolizující pozitivní partnerství. Mohou to být sošky, obrázky, fotografie, svíčky, atd. Materiálově se hodí doplňky z porcelánu, keramiky, hlíny, ale i kamenné nebo z písku. Nebo tyto materiály můžete též instalovat do nějakých nádob z výše jmenovaných materiálů.
Co se týče umístění zařizovacích předmětů, je jasné, že někdy v těchto místech prostě skříně jsou, s tím se těžko něco nadělá. To se pak musí nějak improvizovat podle intuice. Noční stolky a komody jsou úplně v pohodě, protože na ně můžete předměty umístit.
Důležité je udržovat ve skříních a komodách dokonalý pořádek, aby se ev."nepořádek" nedostal do vztahů.

Přeji hodně štěstí a pohody Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Helena 2013-06-10 12:35
Dobrý den,
prosím o radu. Chtěla jsem dát nad postel do ložnice fotoobraz mého dítěte samotného nebo se mnou, ale kamarádka mi řekla, že to není dobré. Co podle feng shui? Bude to mít nějaký špatný vliv?
Děkuji a přeji hezký den.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Ivona 2013-06-18 08:07
Dobrý den paní Heleno,
Vaše kamarádka má pravdu. Fotografie s dítětem v ložnici může negativně působit na partnerský vztah. V běžném životě to pak znamená, že dítě nějakým způsobem ovlivňuje vztah více, než je zdravá míra, což následně způsobuje mezi partnery nesoulad. Ložnice je velmi intimní zóna, kde má být místo pouze pro dva, čímž jsou myšleni partneři.
Dejte si pozor jakou fotografii v ložnici umístíte. Protože pokud je na ní jenom jedna osoba, je tam nebezpečí osamocení. V ložnici se doporučují párové fotografie, které symbolizují vztah. Pokud jste sama, umístila bych fotografii sebe nebo s dítětem v jiné části bytu a do ložnice bych dala spíše symboliku partnerství v podobě obrázku, fotografie nebo dekorací.

S pozdravem a přáním šťastné volby Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Andrea 2013-09-02 01:11
Dobrý den, máme menší byt s ložnicí se dveřmi uprostřed stěny, jediné možné uspořádání i ohledem na ostatní nábytek a ideální směr hlavy je postel, kdy nohy směřují ke dveřím, což je dle feng shui špatná orientace, přemístění není nyní možné, jak tuto situaci vyřešit? Děkuji za radu. Andrea
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivona 2013-09-12 13:19
Dobrý den Andreo,
omlouvám se za dovolenkové zpoždění:-).
Vaše situace je poměrně často řešenou otázkou, protože hodně lidí má ložnice malé a uspořádání v nich moc variant nenabízí.
Pokud není lůžko v energetickém průvanu oken a dveří (což je problém větší, ale také řešitelný), tak bych to nechala jak uvádíte. Výhodou bývá, pokud má postel u nohou pelesť. Pokud tomu tak není, je vhodné k nohám dávat v době spánku paraván.

Zdravím a přeji krásné dny a klidný spánek Ivona
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Kontakty

ivonka2

   tel. 739 432 850

   Napište mi

   On-line poradna